Punkt styku

Trwała, symetryczna aplikacja rzęs to nie lada wyzwanie. Składające się kępki i odpadające wachlarze stanowią zmorę wielu stylistek. Dlatego warto wiedzieć za co odpowiada punkt styku rzęsy syntetycznej z naturalną czyli miejsce popularnie nazywane nóżką kępki.

Monika Skórska, Oh La Lash

Fot. Unsplash

Scalenie

Puszysta aplikacja rzęs na koniec zabiegu to sukces dla każdej stylistki. Odpowiednio zerwana z paska kępka powinna mieć dobrze scaloną nóżkę . Klej wówczas równomiernie się rozprowadzi w górę. Jeśli rzęsy tworzące nóżkę nie są połączone ze sobą po zdjęciu z paska, klej wysychając, spowoduje złożenie się jej lub zdeformowanie na oku po przyklejeniu. 

Długość

Odpowiednia długość nóżki kępki zachowa trwałość i puszystość aplikacji rzęs. Zbyt szerokie wachlarze na oku nie wyglądają korzystnie. Do aplikacji wkrada się nieład, kępki plączą się ze sobą, szczególnie wtedy gdy rzęsy zaczynają odrastać. Częstą przyczyną jest zbyt krótka nóżka długości ok. 0,5 mm. Powoduje ona również rozpadanie się kępek na zewnątrz. Idealnie by nóżka miała długość: 2-3 mm.

Pełną treść artykułu można znaleźć w najnowszym wydaniu magazynu „Rzęsy”. Do kupienia w salonach Empik w całym kraju lub tu: empik.com