Kubra Dahfghfghfghgli seen in Istanbul, Turkey

Piękna, bezkompromisowa i utalentowana

Kübra Dağli jest mistrzynią świata w taekwondo. Jej sukcesy sprawiły, że we wsparcie sportsmenki zaangażował się producent napoju Red Bull. Turczynka popularność zdobyła jednak także dzięki swojej urodzie i aktywności w mediach społecznościowych.       

Fot. Nuri Yilmazer/ Red Bull Content Pool

Ciężka praca i poświęcenie opłaciły się pochodzącej z Turcji Kübrze Dağli, która w 2016 r. wraz z Emirhanem Muranem zdobyła złoty medal w kategorii drużyn poomsae, podczas Mistrzostw Świata w Taekwondo rozegranych w 2016 r. w stolicy Peru Limie. – Każdego ranka o piątej rano idę na trening, ćwiczę dwa razy dziennie i przygotowuję się do turnieju który jest aktualnie przede mną – mówi Dağli. Jej celem jest zdobycie w przyszłości złota na Igrzyskach Olimpijskich. – Już zapamiętałam hymn narodowy – przyznaje turecka sportsmenka. Warto podkreślić, że muzułmanki sport uprawiają od początku istnienia islamu jako religii, czyli od VII wieku. Współczesne muzułmańskie sportsmenki odnosiły sukcesy w różnych dyscyplinach, w tym w siatkówce, tenisie, piłce nożnej, szermierce i koszykówce. Na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r. medale zdobyło w sumie czternaście muzułmańskich kobiet. 

Pełną wersję tekstu można znaleźć w najnowszym wydaniu magazynu „Rzęsy” dostępnym w salonach Empik i na stronie Empik.com