Jak wybrać kurs idealny?

Nowe firmy, nowi instruktorzy, nowe programy. Jak spośród wielu ofert wytypować tę właściwą? O tym na co należy zwrócić uwagę wybierając szkolenie dające przepustkę do zawodu stylistki rzęs pisze Monika Skórska, właścicielka firmy Oh La Lash.

Coraz więcej kobiet decyduje się zostać stylistką rzęs. Zawód ten to doskonała alternatywa by oderwać się na kilka godzin od codziennych zajęć, bez konieczności rezygnacji z dotychczasowej pracy czy opieki nad dziećmi. Kurs tworzenia aplikacji rzęs bardzo często otwiera też drogę do całkowitej zmiany profesji. Praca stylistki ma jednak swoje plusy i minusy. Stała pochylona pozycja, wytężony wzrok, maksymalne skupienie i duża odpowiedzialność podczas pracy z pęsetą to nie lada wyzwanie. Ale jest to też zajęcie, które daje dużo satysfakcji, bo uśmiech klientki patrzącej w lustro z zachwytem nad swoim nowym wyglądem jest bezcenny. Obecnie rynek zalała fala ofert kursów. Nowe firmy, nowi instruktorzy, nowe miejsca. Jak spośród tylu ofert wybrać tę właściwą? Źle zainwestowane pieniądze w szkolenie, które nie przyniesie nam efektów bardzo często nas demotywuje, poddajemy się w tym zawodzie, nim dobrze poznamy branżę. Dlatego zanim dokonasz wyboru kursu postaraj się zdobyć niezbędne informacje, które ułatwią ci podjęcie decyzji.

Pierwszą wskazówkę podajemy już teraz. Szkolenie grupowe czy indywidualne? Jeżeli potrafisz skupić się w obecności innych ludzi, nic cię nie rozprasza, wybierz pierwszą opcję. Pamiętaj, aby dopytać ile osób liczą grupy na szkoleniu. Im mniejsza grupa, tym więcej uwagi poświęci ci instruktor. Weź też pod uwagę, że w grupie inaczej się pracuje, należy uwzględnić różnorodność charakterów i zachowań kursantów. Plusem jest to, że można wymienić poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami. Podczas kursu indywidualnego instruktor poświęci ci 100 proc. uwagi i dopasuje program szkolenia pod twoje potrzeby. Jeżeli uczysz się wolniej, potrzebujesz więcej czasu, by przyswoić wiedzę, ten rodzaj kursu jest właśnie dla ciebie.

Więcej informacji na temat szkoleń ze stylizacji rzęs znaleźć można na Oh La Lash Monika Skórska